O cariera in educatie

ANGAJĂM TRAINERI DE LIMBA ENGLEZĂ/ FRANCEZĂ/ GERMANĂ

Scurtă descriere a companiei:

A_BEST, unul dintre cele mai mari centre independente de învăţare a limbilor străine, cu un portofoliu remarcabil de clienţi din TOP 300, caută noi colegi care să se alăture unei echipe de profesori tineri, entuziaşti şi foarte bine motivaţi.

Cerinţe:

Cunoaşterea excelentă a limbii moderne pentru care candidează;
Absolvent al Facultăţii de Litere/ Limbi Moderne;
Experienţă în predarea limbii ţintă persoanelor adulte;
Disponibilitate pentru colaborare pe termen mediu sau lung;
Disponibilitate pentru studiu şi perfecţionare continuă;
Capacitatea de a preda atât limbaj general, cât şi specializat;
Cunoştinţe avansate de MS OFFICE, Internet Explorer, Outlook Express;
Certificatele internaţionale sau stagiile de perfecţionare în ţara de origine a limbii predate reprezintă un avantaj.

Responsabilităţi/ Realizări:

Predarea limbii engleze/ franceze/ germane persoanelor adulte;
Adoptarea unei metode interactive de predare;
Urmărirea indicatorilor de eficienţă recomandaţi de companie;
Întocmirea unor rapoarte periodice de activitate, inclusiv online.

Beneficii:

Dezvoltare profesională permanentă în domeniul predării limbilor străine (ex: participare la programe de training, certificări internaţionale etc.)
Lucrul într-un mediu concurenţial, pentru companii multinaţionale de prestigiu;
Posibilitatea construirii brand-ului personal al trainerului prin acces la canale de comunicare specifice (ex: publicarea de articole semnate pe blog, interviuri în comunicate de presă oficiale etc).

Persoanele interesate ne pot trimite un CV la adresa de email: office@abest.ro.

Numele (necesar)
Adresa e-mail (necesar)
CV (necesar)