O cariera in educatie

De ce să lucrezi la A_BEST?

Centrul de Limbi Străine A_BEST este o companie ce furnizează servicii lingvistice complete, la standarde internaţionale:

  • cursuri de limbi străine – limbaj general/ de afaceri/ specializat, open/ corporate;
  • cursuri de limba română pentru expaţi;
  • testări ECL;
  • testări LCCI;
  • pre-testări Cambridge
  • traduceri;
  • interpretariat;
  • audit lingvistic;
  • ghidaj turistic în limbi de circulaţie internaţională;
  • sejururi lingvistice.
Echipa noastră este formată din oameni extrem de motivați, activi şi dornici de dezvoltare personală şi profesională, făcând parte dintr-un mediu cu o atmosferă degajată, orientată spre performanță. A_BEST îți oferă ocazia să îţi dezvolți aptitudinile într-o organizaţie modernă, în plină ascensiune.

Posturi disponibile:

I. TRAINER LIMBA GERMANĂ – part-time/ full-time – pentru susţinerea cursurilor la sediul diverselor companii din Bucureşti.
Anunţ postat la data de: 06.09.2017
Valabil până la: 30.11.2017
Responsabilităţi:

  • Predarea limbii germane persoanelor adulte;
  • Adoptarea unei metode interactive de predare;
  • Urmărirea indicatorilor de eficienţă recomandaţi de companie;
  • Întocmirea unor rapoarte periodice de activitate, inclusiv online.

Cerinţe:

  • Cunoaşterea excelentă a limbii germane;
  • Absolvent al Facultăţii de Litere/ Limbi Moderne;
  • Experienţă în predarea limbii ţintă persoanelor adulte;
  • Disponibilitate pentru colaborare pe termen mediu sau lung;
  • Disponibilitate pentru studiu şi perfecţionare continuă;
  • Capacitatea de a preda atât limbaj general, cât şi specializat;
  • Cunoştinţe avansate de MS OFFICE, Internet Explorer, Outlook Express;
  • Certificatele internaţionale sau stagiile de perfecţionare în ţara de origine a limbii predate reprezintă un avantaj.

Beneficii:

  • Dezvoltare profesională permanentă în domeniul predării limbilor străine (ex: participare la programe de training LCCI/ ECL/ Cambridge, în Bucureşti, Cluj-Napoca, Sf. Gheorghe etc, certificări internaţionale etc.)
  • Posibilitatea construirii brand-ului personal al trainerului prin acces la canale de comunicare specifice (ex: publicarea de articole semnate pe blog, interviuri în comunicate de presă oficiale etc);
  • Lucrul într-un mediu concurenţial, pentru companii multinaţionale de prestigiu.

II. TRADUCATOR AUTORIZAT/ INTERPRET – project-based – engleză/ franceză/ germană/ italiană/ spaniolă/ dublă specializare
Cerinţe:

  • Absolvent al unei facultăţi de limbi străine;
  • Deţinerea autorizaţiei de traducător;
  • Experienţă solidă în domeniu;
  • Recomandări de la foşti angajatori/ clienţi.

*** Pentru interpreţi este necesară prezentarea a minimum 2 scrisori de recomandare recente/ a unei înregistrări audio.
Persoanele interesate sunt rugate să trimită un CV, împreună cu o scrisoare de intenţie care detaliază experienţa relevantă, precizând postul pentru care candidează la adresa de e-mail office@abest.ro .
Menţionăm că toate CV-urile vor fi tratate confidenţial. În urma analizării acestora, este posibilă programarea la un prim interviu.

Numele (necesar)
Adresa e-mail (necesar)
CV (necesar)